KIEROWNIK DZIAŁU PM

Lokalizacja: Warszawa lub Wrocław

 

Struktura organizacyjna

Stanowisko kierownicze, operacyjne. Podlegające pod Dyrektora Technicznego. Zespół aktualnie składa się z pięciu Project Managerów.

 

Advatech od ponad dwudziestu lat prowadzi projekty informatyczne dla klientów w całej Polsce. Są to zarówno wdrożenia infrastrukturalne, wysoko wyspecjalizowane usługi, migracje ale również projekty deweloperskie.

Podczas reorganizacji Działu Technicznego powstało sześć działów merytorycznych oraz dział project managerów, aby jeszcze lepiej sprostać wymaganiom dynamicznie rozwijającej się spółki. Obecnie poszukujemy osoby, która weźmie odpowiedzialność za dalszy rozwój zespołu oraz całego działu.

Chcielibyśmy, abyś był liderem który nigdy nie zostawi swoich ludzi bez wsparcia, a nawet weźmie na swoje barki najtrudniejsze przypadki w trakcie prowadzenia projektów. Powinieneś być osobą znającą pojęcie asertywności w praktyce, potrafiącą bronić interesów spółki, ale jednocześnie o dużej zdolności poszukiwania konsensusu w sytuacjach konfliktowych. Ważne, abyś był dla zespołu wsparciem, a dla całej firmy autorytetem.

Zależy nam również, abyś był osobą zorganizowaną i potrafił zorganizować swój dział. Nie chodzi tylko o dobór narzędzi, ale również wprowadzenie odpowiednich procesów i ciągłe ich doskonalenie. Liczymy na Twoje propozycje dotyczące narzędzi, zarządzania, raportowania, utrzymania wysokiej jakości usług, oceny i budowania wysokiego morale Twojego przyszłego zespołu.

Powinieneś być również kompetentnym partnerem do rozmów o strategii i rozwoju całej części usługowej Advatech – kreatywnym, inspirującym i konsekwentnym, ponieważ będziesz członkiem rady kierowników działu technicznego, która jest odpowiedzialna za takie działania.

Ponieważ działamy w świecie IT, musisz posiadać doświadczenie mniej więcej zgodne z profilem naszej działalności. Poza metodykami zarządzania projektami, powinieneś rozumieć świat informatyki, procesy wdrażania oprogramowania czy tworzenia skomplikowanych systemów informatycznych.

Jeżeli nie boisz się wyzwań, chciałbyś przewodzić zespołowi fantastycznych ludzi i stawać w raz z nimi na czele wszystkich wdrożeń prowadzonych przez Advatech – być może jesteś właściwym człowiekiem. Czeka Cię wiele wyzwań, ale również ogromna satysfakcja z powierzonych zadań.

 

Cele

 • Zarządzanie zespołem project managerów w firmie Advatech. Dostaniesz fantastyczny i zgrany zespół doświadczony w realizowanych przez nas projektach.
 • Wdrożenie i rozwój odpowiednich narzędzi do zarządzania projektami. Standaryzacja
  i dostosowanie do procesów (z uwzględnieniem ISO oraz procesów własnych). Mamy różne aplikacje i narzędzia, ale czekamy na kogoś, kto ujednolici wszystkie systemy i procesy.
 • Utrzymanie odpowiednich kompetencji własnych oraz zespołu (certyfikacja, szkolenia).
 • Delegowanie project managerów do projektów realizowanych przez Advatech.
 • Systematyczny nadzór nad całym katalogiem prowadzonych projektów, weryfikacja terminowości, dokumentacji projektowej, jakości i zgodności z metodykami.
 • Wsparcie merytoryczne przy ocenie i tworzeniu kontraktów handlowych w części dotyczącej sposobu prowadzenia projektu.
 • Rekrutacja członków zespołu w zgodzie ze strategią firmy oraz kierunkiem rozwoju.
 • Współpraca z kierownikami innych działów, zarządzanie problemami wdrożeniowymi.
 • Wsparcie merytoryczne i mentalne dla członków zespołu.
 • Przeprowadzanie oceny pracowniczej. Gotowość do systematycznej prezentacji zagadnień
  w prowadzonych projektach przed bezpośrednim przełożonym.
 • Przejęcie project managamentu w szczególnie skomplikowanych projektach lub sytuacjach. Bezpośrednio, lub jako szef biura projektów.

Wymagania

 • Powinieneś dysponować doświadczeniem w branży IT. Idealnie, gdybyś mógł się pochwalić doświadczeniem kierowniczym, szefa biura projektów lub chociaż kilkoma dużymi (wielomilionowymi) projektami prowadzonymi przez Ciebie w IT.
 • Powinieneś posiadać certyfikaty z metodyk prowadzenia projektów (preferowany PRINCE2 oraz Agile) na poziomie Practitioner. Będziesz musiał również zadeklarować, że utrzymasz ich ważność.
 • Ważne będą dla nas również inne certyfikaty, np. ITIL, zarządzanie ryzykiem, facylitacja, kompetencje miękkie. Musisz udowodnić, że jesteś osobą kompetentną.
 • Cenne mogą być również studia MBA lub wykształcenie branżowe związane z IT lub zarządzania zespołami/projektami.
 • Jeżeli będziesz mógł pochwalić się ważnym poświadczeniem bezpieczeństwa upoważniającym do dostępu do informacji niejawnych (najlepiej poziom „tajne”) będzie to silny atut. Ostatecznie musisz być gotowy do przejścia przez proces certyfikujący.
 • Musisz wykazać się schludnością i wysoką kulturą osobistą – będziesz reprezentować naszą firmę przed klientami oraz będziesz wzorem dla Twojego zespołu.
 • Zależy nam abyś był asertywny i potrafił bronić naszych interesów, ale w taki sposób aby prowadzić do rozwiązywania konfliktowych sytuacji w sposób akceptowalny przez wszystkie strony.
 • Prawo jazdy kategorii B – inaczej wyślemy Cię na kurs.

Oferta

 • Stanowisko kierownicze, silnie umocowane w dziale technicznym i o szerokich kompetencjach
 • Praca w fantastycznym zespole ponad siedemdziesięciu inżynierów w najmłodszym dziale Advatech ale najszybciej się rozwijającym
 • Możliwość rozwoju zawodowego, kontakt z ciekawymi technologiami i klientami
 • Umowę o pracę oraz premie od zrealizowanych projektów
 • Komputer i telefon z ciekawymi opcjami odkupienia
 • Medicover, opcje ubezpieczenia grupowego i kart sportowych
 • Samochód służbowy lub ekwiwalent (wg ustaleń)

 

CV wraz z klauzulą prosimy wysyłać na adres: rekrutacja@advatech.pl

W CV prosimy o dopisanie klauzuli o treści:

W oparciu o art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb rekrutacji przez ADVATECH sp. z o.o. i podmioty działające na jej zlecenie .”

Jeśli natomiast chcesz abyśmy mogli wziąć pod uwagę twoją kandydaturę także w innych procesach rekrutacyjnych, prosimy abyś w CV umieścił następującą informację:

W oparciu o 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb tej i przyszłych rekrutacji przez ADVATECH sp. z o.o. i podmioty działające na jej zlecenie.

Oczywiście zgodę na wykorzystanie Twojej kandydatury w rekrutacjach możesz wycofać w każdej chwili – wystarczy, że prześlesz nam na adres: iod@advatech.pl, maila informującego o tym.

Pamiętaj jednak, że bez Twojej zgody nie będziemy mogli rozpatrywać Twojej kandydatury na wolne stanowiska w naszej firmie.

Więcej informacji na temat polityki przetwarzania danych osobowych uzyskasz na : Polityka przetwarzania danych osobowych w Advatech Sp. z o.o.